Bezpečný domov, základ úsmevu Vášho dieťaťa. Chránite ho dostatočne?

Dievčenská detská izba

Každý rodič vidí na tvári svojho potomka radšej úsmev ako slzy. Nebezpečenstvo ale číha všade a vašou prvoradou úlohou je dieťa pred ním ochrániť. Rozhliadnite sa po jeho izbe – je skutočne bezpečná? Nečíha v nejakom rohu zranenie?

Paradoxne najviac úrazov sa stane deťom tam, kde by sa mali cítiť najbezpečnejšie – doma. Divoké hry často končia krvácajúcimi rankami, ktoré našťastie zvyčajne nevyžadujú návštevu lekára.

Samozrejmosťou je vylúčenie skla ako materiálu z dverí detskej izby a nemenej dôležitá je tiež posteľ. Detské spanie je nepokojné a lôžko preto musí byť nevyhnutne vybavené zábranami proti spadnutiu na zem. Dajte si pozor na silu a pevnosť použitých materiálov a overte si tiež ich zdravotnú nezávadnosť.

Dôležitou súčasťou detskej postele sú tiež zaoblené hrany a rohy. Z dosiek nesmú trčať triesky a už vôbec nie hlavičky skrutiek alebo klincov. Ešte väčší dôraz klaďte na bezpečnosť v prípade, že kupujete poschodovú detskú posteľ. Podcenenie kvality materiálov a spracovania môže mať fatálne následky pre celú rodinu.

Máte dievčatko?

Dá sa predpokladať, že dievčatko bude kľudnejšie ako chlapček, ale to neznamená, že môžete čosi pri zariaďovaní detskej izby pre dcérku niečo zanedbať. Rozumným riešením je kúpa kompletného nábytku v jednotnom štýle. Získate tak istotu, že bezpečnostné prvky nechýbajú na žiadnej z jednotlivých častí.

Kvalitné a bezpečné detské izby pre väčšie aj menšie dievčatá nájdete v e-shope www.mt-nabytok.sk. Vybrať si môžete z množstva farebných prevedení, takže sa určite trafíte do štýlu vašej princeznej.

Stopercentne sa ale eliminovať všetky nebezpečenstvá žiadnemu rodičovi nikdy nepodarí. Dieťa je vynaliezavé a stať sa môže čokoľvek. Pamätáte si, ako to bolo so Šípkovou Ruženkou a kráľovstvom, v ktorom nemohol zostať ani jeden ostrý tŕň? Každopádne je ale vo vašich silách množstvo na prvý pohľad nepostrehnuteľných nástrah odhaliť. Prajeme vám, aby sa vám to podarilo a vaše ratolesti mali z novej izbičky radosť!

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 3]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *