Niekoľko tipov pre aktívny odpočinok

Vedeli ste, že aktívny oddych prospieva zdraviu? Aj keď majú rodičia malých detí na odpočinok málo času, oplatí sa ho nájsť. Takýto čas prinesie úžitok vášmu telu aj psychike. Budete tak pozitívne naladená a všetky povinností okolo detí sa vám budú zvládať oveľa ľahšie.

Viac oddychu – menej vyčerpania

Vedci zistili, že ľudia, ktorí si doprajú dostatok oddychu, sú menej vyčerpaní. A nielen to. Odpočinok vo veľkej miere vplýva na celkové naladenie aj psychickú pohodu. Život v neustálom kolotoči povinností nám, naopak, veľmi neprospieva. Ak si teraz hovoríte: „No dobre, ale kde ten čas nájsť,“ pokúsime sa vyriešiť aj tento problém.

Každý rodič potrebuje čas pre seba

Ak ste na deti dvaja, poproste občas partnera, aby sa o deti postaral namiesto vás. Vy si zatiaľ zájdite na prechádzku, na návštevu k priateľke alebo hoci aj do kaderníctva. Dôležité je, aby ste na niekoľko hodín týždenne celkom vypli. Domov sa vrátite odpočinutá a s celkom novým pohľadom na množstvo povinností, ktoré máte.

Odložte upratovanie a varenie

Samozrejme, že nie je možné neupratovať a nevariť. Ani nechodiť na nákupy potravín či iných potrieb. Občas však všetko odložte nabok a sadnite si k chutnému dezertu alebo káve a chvíľu nič nerobte. Ak máte deti, ktoré chodia popoludní spávať, využite aj tento čas a poupratujte neskôr. O varenie sa za vás môže niekedy postarať rozvoz jedla v Bratislave. Ak keď je rozvoz hotového jedla o niečo drahší ako varenie, za váš čas na oddych to iste stojí.

Vyberte sa na výlet do prírody

Prítomnosť zelene a čerstvý vzduch prospievajú každému. Do prírody sa môžete vybrať sama alebo aj s celou rodinou. Načerpáte tak mnoho nových síl a entuziazmu. Pohyb na čerstvom vzduchu prečistí vaše pľúca a odplaví všetok stres. Prospieva aj pracovnému výkonu. Po návrate budete zvládať všetky domáce práce oveľa rýchlejšie.

O jedlo sa v takýto deň postará objednávka jedla domov. Objednávka jedla domov Karlova Ves má v ponuke mnoho pokrmov, z ktorých si vyberie každý člen rodiny. Objednanie je rýchle. Postačí zatelefonovať, a potom len počkať na donášku. Do jednej hodiny bude jedlo u vás na stole. Samozrejme, ešte teplé. 

Zacvičte si

Neviete si nájsť čas na oddych a na cvičenie už vôbec nie? Aj keď nájsť dostatočný priestor na aktívny pohyb môže byť náročné, oplatí sa to. Fyzickou aktivitou sa v našom tele uvoľňujú endorfíny, ktoré sa postarajú o dobrú náladu a chuť na zvládanie ostatných povinností. Ak si naozaj neviete dať rady, kde ešte nájsť chvíľu pre seba, vynechajte raz za týždeň prípravu obeda a využite rozvoz jedla. Jedlo Petržalka navarí za vás a donesie obed priamo k vám. Ak chcete na objednávke ušetriť, vyberajte z ponuky hotových jedál denného menu.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Komentáre
  1. 4 roky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *