Podporte tvorivosť ratolestí unikátnou stavebnicou

Malý chlapec sa hrá so stavebnicou

Moderná doba 21. storočia je popretkávaná technickými vymoženosťami a prostriedkami, ktoré pomáhajú deťom vo výučbovom procese už od útleho veku. Detská stavebnica rozvíja dôležité schopností a vlastností dieťaťa, ktoré pripravujú malých predškolákov a deti v materských školách na vstup do života v školských laviciach.

„Povedz mi niečo a ja to zabudnem. Ukáž mi niečo a ja si to budem pamätať. Dovoľ mi vyskúšať si to a ja to budem ovládať.“ (J. A. Komenský)

Technické vymoženosti dnešnej doby sú nápomocné pri vzdelávaní a vytváraní nových obzorov vnímania dieťaťa a jeho blízkej reality. Problém však nastáva vtedy, ak dieťa nastúpi do školy a nedokáže uchytiť pero či pracovať s pomôckami vyžadujúcimi technické vnímanie dieťaťa.

Rozvíjajte tvorivosť a logiku dieťaťa

Už v materských školách a predškolskom veku sa venuje deťom pozornosť pri rozvoji jemnej motoriky, logiky, tvorivosti a duševnému rozvoju. Vhodným riešením na rozvoj týchto vlastností sú stavebnice a technické skladačky, ktoré rozvíjajú sociálne cítenie dieťaťa a jeho začlenenie do kolektívu počas hry.

„Drevená, trváca detská stavebnica Matador je pedagogicky cennou pomôckou pri vzdelávacom procese v predškolskom veku dieťaťa už od 3 rokov a zaobstarať si ich môžete aj priamo domov. Podporuje rozvoj tvorivosti, manuálnej zručnosti, logiku a technické a fyzikálne chápanie javov okolo nás,“ približuje stavebnicupán Juraj Kuchta zo spoločnosti Matador-Toys s.r.o. .

Rozširujte obzory svojho dieťaťa s detskou stavebnicou

Detská stavebnica Matador Ki je určená pre deti v predškolskom veku a veľkosti jednotlivých drevených dielov sú prispôsobené veku a schopnostiam detí počas hry už od 3 rokov. Detská stavebnica Matador Klassik je určená pre staršie deti navštevujúce základne školy. Je vytvorená z bukového dreva a pozitívne vplýva na deti a ich vnímanie prirodzeného a zdravotne neškodného materiálu.

„Deti sa pri hre socializujú, podporuje sa tímová práca, integrácia, komunikácia a tvorivosť, ktoré si deti počas hry rozvíjajú v kolektíve ostatných staviteľov. Detská stavebnica Matador pre celý kolektív školských zariadení podporuje jemnú motoriku, ktorá je dôležitá pri vstupe do školských lavíc. Dnešné deti majú s ňou problém už pri držaní pera, „ pokračuje pán Juraj Kuchta.

Detská stavebnica za cenu lacného počítača pre celú triedu

Výhodou detskej stavebnice a technicko-vzdelávacej pomôcky pre celý kolektív – Matador KiGa 6 – je cenová dostupnosť a nespočetné možností.Za cenu priemerného počítača môže materská škola získať sadu, ktorá je určená pre celú triedu.

„Drevené detské stavebnice Matador je možné zaobstarať si s príspevkom štátu. Od roku 2014 má vzdelávacia pomôcka Matador KiGa 6 odporúčaciu doložku z Ministerstva školstva a je plne hradená z prostriedkov štátneho rozpočtu,“ uzatvára pán Juraj Kuchta z Matador-Toys s.r.o., výhradného dodávateľa stavebnice Matador pre Slovensko.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 3.5]
Užitočné značky:, ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *