Aký šperk vybrať pre deti?

Detské klenoty - náušnice

Šperky pre deti sú samostatná a veľmi zaujímavá kategória šperkov, musia byť vyrobené z kvalitných a odolných materiálov vhodných pre detskú pokožku. Aké šperky sú vhodné pre vaše deti? Všetko závisí od veku vášho dieťaťa, predsa nekúpite strieborné prstene práve narodenému bábätku!

Rodičia sa pri rozhodovaní o tom, či svojmu dieťaťu prepichnú uši, boja hlavne dvoch vecí: strate náušníc a ich náhodnému vdýchnutiu. Tomuto sa vyhnete, ak vaše malé bábätko bude mať náušnice so špeciálnym bezpečnostným zapínaním, takzvanou „detskou brizúrou“. Avšak aký kov je pre deti najvhodnejší?

Zlato v zlatých náušniciach je hypoalergénne, teda vhodné pre citlivú detskú pokožku, a zároveň je to pevný a bezpečný kov. Ak nemáte strach z prepichnutia ušiek, potom by ste mali vedieť, že za najvhodnejší čas na ich prepichnutie sa považuje obdobie od 3 do 6 mesiacov od narodenia, kedy sa naplno vyvinula imunita vašej malej princeznej a už má za sebou všetky dôležité očkovania.

Striebro nie je úplne vhodné pre malé deti, pretože môže obsahovať prímesi iných kovov, na ktoré býva pokožka často alergická. Pokiaľ je však šperk potiahnutý vrstvou ródia, ani strieborných náušníc sa nemusíte báť. Vďaka tejto povrchovej úprave sú totiž hypoalegénne a sú vhodné skôr pre väčšie slečny, ktoré by si chceli náušničky častejšie meniť.

Zlaté detské náušnice

Malé dievčatká milujú šperky a najmä prívesky s motívom srdca, kvetov, prírody a rôznych zvierat. Stálicou sú aj šperky s krásnymi farebnými drahokamami či už červenými rubínmi, oranžovými jantármi, ružovými turmalínmi, zelenými smaragdami, žltými citrínmi alebo s inými jemno farebnými drahokamami. Ak máte parádnicu, ktorá sa neuspokojí s jedným kúskom šperku a chce ich striedať, je vhodnejšie obdarovať ju šperkami zo striebra, pretože tie nie sú tak finančne náročné a ak ich stratí, nejedná sa o priveľkú škodu.

Vaše dievčatko vyrástlo na mladú slečnu a ani neviete ako, už má za sebou prvé prijímanie, nástup, aj ukončenie strednej školy s maturitou. Takéto veľké životné okamihy si často žiadajú originálny darček – šperk, vďaka ktorému si môžete na ten deň spomenúť. Časté sú najmä retiazky s príveskom s motívom krížika, anjela alebo s medailónom, do ktorého si môže ukryť fotku svojej prvej lásky alebo tých, čo ľúbi. Skúste ale prekvapiť svoju násťročnú originálnejším darom! Napríklad krásnou sadou zlatých prsteňov s farebnými drahokamami a s rôznymi farbami zlata. Nazýva sa to vrstvenie, vtedy sa nosí viac druhov prsteňov na jednej ruke ba až na jednom prste. Určite ju oslníte svojou originalitou a znalosťou módy.

Krásny lesknúci sa šperk venovaný v správnu chvíľu sa môže stať malým rodinným pokladom, ktorý si budú vaše deti vážiť a ktorý aj v dospelosti bude navždy pripomínať významný a radostný okamžik v živote. Kvalitné šperky sa navyše dedia a vaše deti ich môžu neskôr darovať svojím deťom.

Fotografie: © N.G.L. s.r.o.

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 2]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *