Mama dvojičiek: RAMBO a TIME MANAGER

Toto je môj príbeh o tom, ako sa zo mňa stal tak trochu „Rambo“ a time manager. Keď som mala 21 rokov, dve práce, starala sa o domácnosť v 1 izbovom byte a psíka Yorkshiera, vždy a všade som meškala. Viem, viem, … je to zlá vlastnosť, ale sú aj horšie 🙂 .

Raz mi moja priateľka povedala, že mám vraj zlý time management. Nechcela som si to pripustiť a pekne ma to štvalo 🙂 . Ja si predsa viem plánovať svoj čas, akurát …

Prešlo pár rokov a narodili sa mi dvojičky, Adamko a Bella.

V ten deň sa doslova zmenil môj svet!

Najskôr som plakala od šťastia, potom už od únavy 🙂 . Prvé tri mesiace som sa venovala  iba tým záležitostiam, ktoré boli neodkladné a teda aj najdôležitejšie. Konkrétne:  špinavé plienky, kŕmenie, uspávanie, pranie všetkého pogrckaného, ….  Na ostatné si už ani nespomínam. Prišlo mi humorné, že som kedysi, ešte predtým ako sa narodili Adamko s Bellou, nestíhala. Asi som nemala určené priority 🙂 .

Všetko je to o prioritách. Tie moje boli od pôrodu jasné :-). Bol to však tvrdý boj. Každé tri hodinky papať, prebaliť, riešit koliku, odsávať mliečko, uspávať, starať sa o domácnosť, … Toto všetko dvojmo a k tomu ešte jeden BONUS – manžel pracujúci v zahraničí 🙂 . Zo dňa na deň sa zo mňa stala mamina na plný úväzok s non stop nadčasmi. Plakala som od únavy. To asi Rambo nikdy nerobil 🙂 . Mala som aspoň to šťastie, že mi mohla pomôcť rodina, ale aj tak som mala pocit, že tento bláznivý kolobeh nikdy neskončí.

Zlom nastal, keď mali Adamko s Bellou okolo 6 mesiacov. V tom období som si začala prvý krát materstvo naozaj užívať. Jediná dôležitá vec, ktorá sa vtedy zmenila, bolo ľahšie uspávanie. Keďže som vyskúšala všetky možné a aj skoro nemožné metódy a nič nezaberalo, kúpila som si nakoniec na odporúčanie jednej mamičky dvojičiek z facebooku, HOJDAČKU PRE DVOJIČKY. Dovtedy som netušila, že niečo také vôbec  existuje. Začala som Adamka a Bellu uspávať v tejto hojdačke a potom som ich preložila do postieľky. Neznamenalo to síce, že by sa v noci už nebudili, ale uspávanie sa stalo krásnou rutinou a cez deň slúžila hojdačka okrem uspávania aj na zábavu.

Neverila som, že tak málo môže zmeniť tak veľa. Ja som mala zrazu viac času, začala som si byť sama sebou istejšia a tým aj kľudnejšia. Viem, že veľa urobila aj manželova podpora, aj keď s nami nemohol byť fyzicky každý deň, stále sme boli v kontakte. Ale najlepšie na tom bolo to, že to Adamko s Bellou tiež vycítili a začali byť kľudnejší. A pomaličky sa zlepšil aj môj time management. Vedela som si s detičkami naplánovať aktivity, veľa sme sa kočíkovali, hrali a smiali….

Potom to začalo nejako veľmi rýchlo bežať. Mesiace utekali a ja som sa nestíhala čudovať akí sú šikovní, koľko lásky a radosti dávajú, čo všetko už dokážu a ďakovala som každý deň, že sú na svete a že si vybrali nás za rodičov 🙂 . Náš režim sa neustále menil, pretože sa menili nároky a zvyky Adamka aj Belly. A prišli prvé zúbky, takže počet prespatých nocí bol stále NULA. 🙂 Aj napriek tomu to bolo a stále je nádherné obdobie môjho života.

Verím, že nič sa nedeje náhodou, že všetko má svoju príčinu. Keď Adamko s Bellou dovŕšili prvý rok dostala som príležitosť založiť si vlastný webshop a predávať hojdačky pre bábätká a hojdačky pre dvojičky na Slovensku. Presne tie hojdačky, ktoré mne tak veľmi pomohli. Bola to obrovská dilema a výzva zároveň. Dve deti, manžel v zahraničí, finančné riziko, … Pred očami sme mali plány, sny, vízie, … Vedeli sme však, že to, čo chceme predávať, má obrovskú hodnotu pre všetky mamičky, nielen pre mamičky dvojičiek, pretože im dokáže uľahčiť ich každodenný život a môžu tak získať viac času na seba.  A taktiež pozitívny vplyv na deti, pretože hojdanie pomáha k správnemu vývinu ich pohybového a nervového systému.

Každej mamičke padne vhod viac voľna, možnosť vyventilovať si hlavu, venovať sa na chvíľu niečomu inému, ísť na kávičku s priateľkou alebo skočiť ku kaderníčke. Nákup v obchodnom dome alebo v Tescu sa po dlhšom čase tiež ráta 🙂 .

Časom som si uvedomila, aké dôležité je aj vedieť požiadať o pomoc. Moja rodina mi často pomáhala aj takým spôsobom, že cez deň vedeli uspať dvojičky v hojdačke pre dvojčatá a strážili ich tam. Keď sa začali prebúdzať, trošku ich pohojdali a detičky krásne spinkali ďalej. A ja som sa mohla nerušene venovať inej práci :-). V kočiariku to nidky nešlo tak hladko.

Tak ako rastú Adamko a Bella, tak sa pomaličky rozrastá aj náš obchod. Veľa sa učím, sledujem a viac vnímam problémy iných mamičiek. Čítam blogy a zbieram nové vedomosti. A keď nepracujem, tak sa venujem svojim dvom pokladom. Musím však priznať, že pritom aj zdvíham telefón. Žiadnej mamičke však nevadí, že pri informovaní sa o hojdačkách pre deti, počuje v zákulisí krik detí. Veď kto iný by lepšie pochopil túto situáciu, ak nie ostatné mamičky na plný úväzok. Vždy ma veľmi potešia pozitívne ohlasy, dobré recenzie a krásne fotky detí, či už sladko spiacich alebo zabávajúcich sa a vysmiatych v naších hojdačkách EcoBaby. A takýchto ohlasov je stále viac.

Som žena, ktorú materstvo napĺňa. Je to najkrajší dar, ktorý som v živote dostala a myslím si, že len takto môžem byť šťastná a fungovať ako jeden celok.

Niekde som čítala že mama dvojičiek musí byť tak trochu „Rambo“, ale aj výborný time manažér. Často si na to spomeniem. Snažím sa o oboje a neustále vylepšujem. Lepšie povedané snažíme sa, spolu s deťmi a manželom. A keď nás práve neovplyvňuje mesačný spln, extrémne premeny počasia alebo silný vietor, sme na tom celkom fajn 🙂 .

Všetko čo robím, sa snažim robiť najlepšie ako viem. Ako každá mamička, dúfam teda :-), hlavne sa snažím byť dobrou maminou. Chcela by som, aby sa Adamko s Bellou veľa smiali, boli zdraví, šťastní a v pohode. Chcem, aby cítili bezpečie domova s mamičkou fyzicky aj duševne nablízku. A aby im chutil obed či večera a mali sa aj navzájom radi, … Mimochodom, počet prespatých nocí mám stále ešte nula, ale viem, že raz aj to príde.

To bol môj príbeh o tom, ako som si našla viac času na seba, začala si užívať materstvo a získala novú prácu. Vedieť si vytvoriť čas na seba, na oddych a na podstatné veci v živote je jedným z najkrajších darov, ktoré si mamičky môžu dať sami sebe. Teraz je pre mňa ďalšou výzvou nájsť harmonický súlad medzi osobným a pracovným životom.

Ak máte iné skúsenosti, pozitívne alebo negatívne, neváhajte a napíšte to do komentára. Rada si to prečítam.

Viete si predstaviť krajší pohľad ako Vaše bábätko krásne spinká, hojdá sa, cíti sa v bezpečí. Sú to veľmi cenné chvíle, ktoré si treba vážiť, vychutnať, uložiť do hĺbky srdca ako spomienku. Naša kolísková hojdačka pre bábätká EcoBaby Vám garantuje veľa takýchto krásnych chvíľ. Dúfame, že naše video s Miškom získal Vaše srdce a pomôžete zdieľaním videa, aby čím viacej mamičiek spoznalo čaro hojdania s EcoBaby hojdačkami. Všetky hojdačky nájdete skladom v našom webshope www.ecobaby.sk. Prajeme Vám krásny deň 🙂

Posted by EcoBaby – svet detských hojdačiek on 16. máj 2017

Autor: Gabriela Szaboová – majiteľka e-shopu ecobaby.sk, fotografie a video: © Gabriela Szaboová

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Komentáre
  1. 7 rokov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *