Kupujete detské oblečenie? Vďaka týmto radám stavíte na kvalitu

Výber detského oblečenia by sme nemali nechávať na náhodu. Určite ste sa už aj vy stretli s tým, že detské oblečenie pochádzalo z Ázie, obsahovalo rôzne škodlivé látky a nespĺňalo stanovené normy a certifikáty. Často sa v takýchto detských kúskoch nachádzajú ťažké kovy ako nikel, kadmium alebo olovo, prípadne nebezpečné farbivá alebo formaldehyd.

V bavlnených veciach sa zas môžu nachádzať stopové množstvá nebezpečných pesticídov používaných pri pestovaní bavlny. Pri styku s citlivou pokožkou sa dostávajú aj do organizmu našich najmenších. Niektoré majú karcinogénny vplyv, iné ničia hormonálny systém a vyvolávajú alergie a kožné ťažkosti. Poznať pôvod kúskov pre deti je jednoducho dôležité. Výber overeného e-shopu, akým je napríklad lollipopkids.sk, vám však značne uľahčí situáciu.

Vyberajte prírodné materiály šetrné k detskej pokožke

Tieto tkaniny sú pre detskú pokožku najvhodnejšie. Syntetika totiž neumožňuje pokožke dýchať a zbytočne prehrieva telo. Na čo by ste si ešte okrem výberu látky mali dať pozor? Nezabudnite vaše oblečenie pre dieťatko pred prvým nosením oprať. Zbavíte ho nečistôt, pachu a typického jemného znečistenia. Nepodceňujte ani svoj čuch – ak kupujete oblečenie v kamenných obchodoch a vonia príliš “chemicky”, dajte od neho ruky preč.

Objednajte si štýlové módne kúsky pre deti

Kvalitné detské oblečenie vydrží dlhšie a oplatí sa zaň priplatiť si pár eur. O tom, že oblečenie kúpené na trhu, nie je pre dieťa tým pravým orechovým, netreba pochybovať. Výroba lacnej konfekcie spočíva v lacnej pracovnej sile, ktorá v továrni na oblečenie pracuje doslova v otrockých podmienkach. Použité materiály patria medzi tie najmenej kvalitné a zároveň zdraviu škodlivé.

Svoje dieťa môžete ochrániť tak, že nebudete kupovať oblečenie a obuv na neznámych a neoverených miestach, ale na e-shopoch, ktoré ponúkajú kvalitné značky. Napríklad internetový obchod lollipopkids.sk ponúka rôzne typy detského oblečenia, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov. V ponuke nájdete pestrofarebné kúsky, výrazné potlače, sýte a neónové farbičky, rozprávkové detské oblečenie, prúžky, káro i štýlový denim. Vyberie si každá – mamičky, ktoré milujú minimalizmus, aj milovníčky originálnych a nápaditých kúskov, v ktorých váš drobec rozhodne vynikne.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *