Šikovné tipy na maľovanie detskej izby

Čaká vás maľovanie detskej izby? Aj pomocou farby na steny môžete svojmu dieťaťu vyčarovať príjemné a hravé prostredie. Skôr než začnete, máme pre vás niekoľko tipov, ako na maľovanie detskej izby.

Voľte teplé odtiene

Detská izba je miestom, ktoré by u detí malo vyvolávať pocit bezpečia a pohodlia. Preto to úplne neprežeňte s farebnými motívmi a kombináciami. Deti sú citlivejšie a prostredie, v ktorom žijú, vnímajú intenzívnejšie než dospelí. V pestrofarebných izbách by mohli mať problém zaspať. Voľte vždy radšej teplé upokojujúce tóny, napr. broskyňovú či svetlozelenú. Vyhnite sa jasným a žiarivým farbám, ako je tmavomodrá, červená či jasná žltá. Farebné steny kombinujte s neutrálnymi odtieňmi, napríklad bielou, béžovou či svetlou šedou.

Nechajte si poradiť

Pri výbere farby na maľovanie detskej izby si nechajte poradiť od tých najrenomovanejších – od vašich detí. Veď práve im sa musí detská izba páčiť. Porozprávajte sa s nimi, ako chcú mať svoju izbu vyzdobenú. Na dekoráciu izby môžete použiť aj ich puzzle, obrázky, zbierky. Detská izba by mala podporovať prirodzenú detskú kreativitu, no zároveň nesmie pôsobiť rušivo. Nepodceňte názor detí. Maľovanie detskej izby sa môže stať príjemným a zábavným spoločne stráveným časom.

Samolepky sú trendy

Čo sa týka zdobenia detských izieb, stále sú veľkým hitom samolepky. Na trhu nájdete široký výber motívov i farieb. Pokojne nechajte na svoje dieťa, nech si samo vyberie, aká nálepka sa mu páči. Výhodou takýchto nálepiek na stenu je, že sa dajú jednoducho nalepiť i odlepiť. Nemusíte sa tak obávať, že už navždy budete mať na stene obrovského Spidermana.

Nepočmárané steny

Určite to sami poznáte. Prídete domov z práce a v detskej izbe vás čaká nové umelecké dielo. Nie však na papieri, ale na stene. Predísť takýmto nepríjemnostiam môžete tak, že steny v detskej izbe natriete umývateľnou farbou.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 5 Priemer: 1.8]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *