Dovolenka s deťmi? Na Slovensku to pôjde ľahko

Vybrať vhodné miesto na dovolenku s vašimi ratolesťami môže byť náročné. Deti majú predsa len iné záujmy či potreby ako dospeláci. Nemusíte si však zúfať, na Slovensku nájdete množstvo miest, ktoré deti určite zaujmú.

Dovolenka s deťmi na Slovensku prináša viacero výhod. Nemusíte sa obávať jazykovej bariéry, cestovať ďaleko a v prípade potreby sa dokážete vrátiť naspäť domov. Podporiť domáci cestovný ruch sa tiež oplatí. Navyše, načo by ste ťahali deti po zahraničí, keď nevideli krásy, ktoré ponúka Slovensko. Pomocou domácej dovolenky sa môžu bezprostredne stretnúť s našou geografiou i históriou. To následne určite ocenia v škole.

Splavovanie Dunajca

Ak máte chuť na menšie dobrodružstvo a láka vás to do prírody, vyberte sa na splav rieky. Vaši potomkovia to určite ocenia. Ten najkrajší jednoznačne zažijete na Dunajci. Pri splave prejdete aj na poľskú stranu a užijete si nádherné prírodné scenérie. Naspäť sa môžete dostať na autobusoch alebo bicykloch, prípadne peši. Ak vystihnete dobré počasie, o celodenný program máte postarané.

Jazda železnicou i prechádzka

K najväčším turistickým atrakciám Horehronia jednoznačne patrí Čiernohronská lesná železnica. Kým kedysi prevážala dolinou Čierneho Hrona drevo, dnes sa v nej môžu povoziť turisti. A vedzte, že pri jazde v drevených vagónikoch určite nebudete pozerať do mobilov, ako je tomu v prípade bežných vlakov. Po jazde sa môžete poprechádzať po náučnom lesnom chodníku, kde sa nielen zapotíte, ale aj čosi naučíte.

Zvieratká lákajú

Stavte na zvieratká a neoľutujete, vaše deti budú nadšené. Na Slovensku máme niekoľko zoologických záhrad. Tou najstaršou a zároveň najnavštevovanejšou je ZOO v Bojniciach. Ďalšie nájdete v Bratislave, Košiciach, Spišskej Novej Vsi či Stropkove. Zaujímavé sú aj rôzne farmy, kde deti môžu zvieratká nielen vidieť, ale aj pohladiť či nakŕmiť.

Fotografie: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Užitočné značky:, , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *