Hráme sa na slniečku

Slnečné lúče lákajú k hre vonku. Pohyb na čerstvom vzduchu je napokon pre deti mimoriadne prospešný. Leto však prináša aj svoje riziká. Ako chrániť pokožku dieťaťa pred slnkom?

Dvory plné detí, zvuky prírody, slnečné lúče. Bola by škoda nevyužiť tieto krásne dni hrou vonku. Treba však myslieť na to, že detské telo a pokožka nie sú voči slnku natoľko odolné a treba ich chrániť. V článku vám prezradíme, ako zabrániť najväčším strašiakom leta – spálenej pokožke a dehydratácii.

Pozor na úrazy

Najviac si hru vonku užívajú samotné deti. Zo slniečka získavajú vitamín D, zabávajú sa s kamarátmi a tešia sa z každého momentu. Detské ihriská sú v lete zvyčajne preplnené. Radosť z hry však niekedy nahradia slzičky. Ak si chcete byť úplne istí bezpečnosťou svojich detí, zvážte detské záhradné ihrisko u vás doma. Budete tak mať istotu, že sa dieťa hrá s bezpečnými hračkami, navyše nad ním máte stále dohľad. Malí futbalisti sa nadchnú pre futbalové bránky, dievčatá sa zasa s radosťou postarajú o svoj záhradný domček.

Nepriateľ úpal

Úpal je nepriateľom všetkých rodičov a aj detí. Ako mu predísť? Vyhnite sa priamemu slnku počas obeda. Od jedenástej do tretej poobede radšej strávte čas vnútri, prípadne v tieni. Pokiaľ sa ostrým slnečným lúčom nedokážete počas dňa vyhnúť, pokrývka na hlavu je tým najlepším doplnkom pre vaše dieťa. Niektoré záhradné hračky, ako detské domčeky, sú vyrobené z materiálov odolných voči UV žiareniu. Deti sa tak zároveň hrajú v tieni.

Dajte červenú spálenej pokožke

Detská pokožka je extrémne citlivá a ľahko sa spáli. Proti UV lúčom sa treba chrániť krémom s dostatočne silným UV filtrom. Pre deti sa odporúčajú vyššie ochranné UV filtre. Pokiaľ sa aj po použití opaľovacieho krému dieťa spáli, treba použiť krém po opaľovaní, ktorý zmierni účinky spálenia. Krém s UV filtrom natrite aspoň pol hodinu pred pobytom na slnku.

Hydratácia je základ

Bez fľaše vody v horúcich letných mesiacoch ani neopúšťajte dom. Deti často ani nenapadne napiť sa, je však na vás, aby ste zabezpečili dodržiavanie pitného režimu. Objem tekutín zvýšte na dvojnásobok oproti bežnému chladnejšiemu dňu. Vhodná je čistá voda, bylinkové čaje a riedené domáce ovocné šťavy. Vyhnite sa sladkým limonádam a džúsikom z obchodu.

V letných slnečných mesiacoch treba klásť veľký dôraz na ochranu pred slnkom. Jej zanedbávanie môže mať negatívne účinky na zdravie vášho dieťaťa. Spojením všetkých odporúčaní dokážete zabezpečiť ideálnu ochranu pre vaše dieťa aj počas hry na slniečku.

Fotografia: © pexels

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *