Tipy, ktoré ocení každý rodič

Čo robiť, keď potrebujete postrážiť deti, ako výhodne nakúpiť školské potreby a ako ušetriť, keď sa chystáte zariadiť detskú izbu. To všetko a tiež niečo navyše nájdete v nasledujúcom článku.

Čo robiť, ak vám nemá kto postrážiť deti

Nie každý má k dispozícii na stráženie detí svojich rodičov či kamarátky. V takomto prípade je riešením platený babysitting. Vybrať si z ponúk na internete však môže byť náročné. Ak si chcete byť istá, že pre svoje dieťa vyberiete tú najlepšiu, skúste postupovať podľa našich rád:

  • Najskôr si napíšte všetky vaše požiadavky. Vopred si stanovte, či potrebujete pomôcť aj s domácimi prácami alebo hľadáte niekoho len na opatrovanie. Dôležité je tiež vedieť, či hľadáte napríklad nefajčiarku, osobu so vzťahom nielen k deťom ale aj k zvieratám alebo či požadujete vzdelanie a skúsenosti s prácou s deťmi.
  • Zamyslite sa tiež nad potrebami vašich detí. Pre najmenších je vhodnou osobou na babysitting uchádzačka, ktorá bude vedieť bábätko nakŕmiť, okúpať, prebaliť a uspať. Väčšie deti potrebujú opatrovateľku, ktorá sa s nimi bude hrať. Dôležitá je tiež jej schopnosť rozvíjať ich kreativitu a zručnosti.
  • Keď si už z inzerátov vyberiete niekoľko, ktoré vyhovujú vašim požiadavkám, skúste si o uchádzačkách zistiť čo najviac informácií cez referencie na ich prechádzajúcu prácu. Veľa sa môžete dozvedieť napríklad cez sociálne siete.
  • Nasleduje telefonický a najlepšie tiež osobný rozhovor. Súčasťou takéhoto rozhovoru by malo byť zoznámenie s dieťaťom. Vďaka tomu sa budete môcť presvedčiť o tom, či naozaj môžete nechať vaše deti v opatere vybranej opatrovateľky.

Školské potreby

Nástup detí do školy je pre každého rodiča drahou záležitosťou. A netýka sa to len budúcich prváčikov. Školské potreby môžete nakúpiť nové alebo z druhej ruky. Cez internetové bazáre nakúpite výhodne školské tašky, peračníky, vrecká alebo menšie batohy do škôlky. Nemalú čiastku zaberajú vo výdavkoch aj nové tenisky, tepláky a oblečenie pre deti. Ušetríte tak na ďalšie potreby, ktoré budete musieť nakúpiť nové. Obľúbenými a často navštevovanými kategóriami internetových bazárov sú preto nie len školské potreby ale aj detské oblečenie, obuv a iný tovar pre deti.

Ako zariadiť detskú izbu

Detská izba je pre dieťa miestom, ktoré považuje sa svoje malé kráľovstvo. Do jej zariaďovania môžete zapojiť už deti predškolského veku. Už od troch rokov si dievčatá aj chlapci vedia povedať, čo sa im páči a čo nie. Pri zariaďovaní izby sa samozrejme musíte riadiť aj rodinným rozpočtom. Zvoľte preto rozumný kompromis medzi vašimi praktickými alebo kreatívnymi nápadmi, financiami a vkusom vašich detí.

Pri kúpe nábytku v detskej izbe máte na výber z dvoch možností. Buď izbu zariadite nábytkom pre menšie deti a neskôr ho vymeníte za nový alebo si zvolíte lacnejšiu alternatívu. Môžete totiž kúpiť nábytok, ktorý sa obmenou dekorácií a farebnosti v izbe bude dať používať až do teenagerského veku. Detská izba tak bude rásť spolu s dieťaťom. Nábytok do detskej izby sa dá zaobstarať aj na inzertných portáloch. Jedným z nich je inzercia.sk. Nájdete tu detské postieľky, postele, skrinky a stolíky ale aj zábrany na postele. Niektorí predávajúci ponúkajú kompletné sektorové zostavy do detskej izby za symbolické ceny.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *