Mama na mobile

Smartfón sa stal neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Používame ho na komunikáciu, surfovanie po internete, využívame ho ako kalendár aj fotoaparát. Čo ale robiť, keď sa telefón pokazí? Kupovať nový alebo ho dať do opravy?

Vždy je po ruke

Po smartfóne s jeho praktickými funkciami siahame niekoľko krát denne. A neslúži len na telefonovanie s kamarátkami a manželom. Využívame ho na vybavovanie e-mailov aj návštevu sociálnych sietí. Slúži nám ako fotoaparát a videokamera, keď chceme zachytiť momentky zo života našich detí. Pri nákupoch po ňom siahame, aby sme porovnali ceny v rozličných obchodoch. Vyhľadávame na ňom akcie, výpredaje a zľavy. Možnosť otvorenia viacerých kariet v prehliadači ho predurčuje k tomu, aby sme vždy našli tú najvýhodnejšiu ponuku. A vie toho oveľa viac.

Kam po radu

Po mobilnom telefóne často siahame aj vo chvíľach voľna. Navštevujeme stránky pre mamičky, internetové fóra zamerané na problémy, ktoré riešime, aj stránky s receptami. Smartfón s prístupom na internet sa pre nás stal zdrojom inšpirácie a zábavy. Až keď sa tento praktický pomocník pokazí, zrazu zistíme, ako často ho cez deň využívame.

Oplatí sa ho opraviť?

Odpoveď na túto otázku záleží od závažnosti poškodenia telefónu, ceny za náhradné diely a samotnú opravu. A samozrejme aj od toho, či je váš mobil ešte v záručnej dobe. V záruke vám opravia však len problémy, ktoré ste nespôsobili neodborným používaním. Diagnostiku problému by vám v servise smartfónov mali vykonať zadarmo alebo za symbolický poplatok. Samotná diagnostika zaberie len 15 minút.  Po zistení rozsahu poškodenia sa budete môcť rozhodnúť, či si mobil necháte v servise smartfónov opraviť alebo investujete do nového.

Rýchla oprava mobilov

Väčšinu bežných poškodení smartfónu vám opravia na počkanie. Napríklad, ak potrebujete opraviť prasknuté sklo alebo LCD display. V kvalitnom servise mobilov majú všetky náhradné diely skladom. Počas opravy si budete môcť zájsť na nákup alebo na prechádzku s deťmi. Ak sa jedná o závažnejšiu poruchu, budete sa musieť zaobísť bez telefónu niekoľko dní.

Čo všetko sa dá opraviť?

Oprava elektroniky Bratislava poskytuje opravy nabíjania, výmenu reproduktoru, mikrofónu, kamery aj klávesnice. Samozrejme že si môžete nechať vymeniť aj kryt. Opraviť sa dá aj mobil poškodený vodou. Avšak len v tých prípadoch, keď došlo iba k poškodeniu niektorých komponentov a nenastal skrat elektroniky. Pre všetky opravy vyhľadajte kvalitného poskytovateľa týchto služieb.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *