Oplatí sa vám využiť cateringové služby?

Potrebujete zorganizovať rodinnú oslavu narodenín, výročia, krstu alebo promócií? Jednou z možností na zabezpečenie pohostenia je využiť cateringové služby. Oplatí sa vám túto službu objednať?

Čo zahŕňajú cateringové služby

Cateringové služby ponúkajú zabezpečenie pohostenia na oslavách a spoločenských udalostiach. Ak sa ich rozhodnete využiť, prinesú vám však viac ako len občerstvenie pre hostí. Cateringové služby zahŕňajú tiež servírovanie, výzdobu miestnosti a prestieranie. Mnohé spoločnosti vám pomôžu s  inventárom, ako sú stoly, stoličky, taniere, poháre, príbory a podobne. Všetky starosti ohľadom spoločného pohostenia tak môžete nechať na ich pleciach.

Výhody cateringu

Cateringové služby vás odbremenia od starostí s prípravou jedla a nielen to.

Zabudnite na veľké nákupy a varenie

Pripravovali ste už pohostenie pre viacerých hostí? Potom iste viete, koľko starostí je s tým spojených aj vtedy, ak podávate len hlavný chod a polievku pre niekoľkých ľudí. Najskôr je potrebné pripraviť zoznam potrebných surovín podľa rozpočtu na plánovaný počet hostí a urobiť veľký nákup. Len nákup vám pri viacerých hosťoch zaberie niekoľko hodín. Po ňom nasleduje samotné varenie.

Ak sa obrátite na cateringové služby, môžete prípravu jedál prenechať na ich pleciach. Spoľahnúť sa budete môcť aj na zabezpečenie špeciálnych požiadaviek na zloženie stravy pre celiatikov a ľudí s intoleranciou. To všetko pod dohľadom skúseného šéfkuchára. Pracovníci cateringovej spoločnosti vám poradia tiež s výberom vhodného menu podľa vašich predstáv.

Nápoje i dezerty

Len samotný obed či večera nestačia. Na každej oslave sa hostia tešia na tortu, zákusky a slané pečivo. Samozrejmosťou by mala byť ponuka teplých a studených nápojov. Ak sa rozhodnete využiť cateringy v Bratislave, postačí len vybrať si, čo všetko by ste chceli ponúkať. O nákupy, dovoz na miesto a servírovanie budete mať postarané.

Výzdoba miestnosti

Organizujete oslavu u vás doma? Alebo vás bude viac a chcete si prenajať vhodnú miestnosť? Cateringy v Bratislave ju pre vás vyzdobia, postarajú sa tiež o slávnostné prestieranie. Ak je to potrebné, budete si môcť zapožičať vybavenie miestnosti, ako sú stoly a stoličky. Nemusíte sa starať ani o zháňanie dostatočného počtu tanierov, príborov, pohárov a rôznych dekorácií.

Chcete niečo extra?

Ak by ste oslavu chceli oživiť niečím výnimočným, jedlo vám môžu kuchári pripraviť priamo na mieste. Živé varenie pritiahne pozornosť každého prítomného. Cateringové služby ponúkajú aj možnosť objednania baru s barmanom.

Aby ste nešliapli vedľa

Ako v každej oblasti, aj v cateringu môžete naraziť na kvalitných i nekvalitných dodávateľov. Ako ich rozoznať? O spoľahlivosti spoločnosti najviac napovedia skúsenosti predchádzajúcich zákazníkov. Dôležité je tiež, aby vo svojej oblasti nebola nováčikom. Pri výbere sa zamerajte na spoločnosti, ktoré majú skúsenosti s podobným typom podujatí, aké organizujete. Veľa vám napovie tiež prístup pracovníkov na prvom stretnutí. Mali by byť ústretoví a ochotní vypočuť si všetky vaše požiadavky.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *