Pamätajte na výber bezpečných hračiek pre najmenších

Detičky sa hrajú s počítadlom

Na trhu hračiek pôsobí dnes množstvo firiem. Hračky sú dostupné v špecializovaných značkových kamenných, či internetových hračkárstvach, ale aj na trhoviskách, neznámeho pôvodu a kvality.

Pri výbere detských hračiek pamätajte na to, aby boli hračky pre najmenších vyrobené z kvalitných a nezávadných materiálov. Ak vám hračky v kamenných obchodoch pripadajú príliš drahé, voľte radšej ako náhradu internetové obchody, ako podozrivých predajcov rôzneho tovaru, ktorí ponúkajú hračky za minimálne ceny. Materiál, z ktorého sú také hračky vyrobené, môže byť plný nebezpečných chemikálií a farbív.

Rovnako aj tvar hračky vypovedá o jej kvalite. Ak sú totiž hrany ostré a neopracované, je pravdepodobné, že hračka je celkovo závadná. Tiež hračky zložené z viac dielov, nie sú vhodné pre veľmi malé deti. Mohlo by sa veľmi ľahko stať, že niektorú časť z nej odhryzne, alebo inak oddelí a potom hrozí nebezpečie prehltnutia alebo vdýchnutia. Hračky, ktoré dieťa veľmi často strká do úst, ako hrkálky, plyšové hračky, alebo hryzátka, sú najviac stráženou kategóriou. Nakupujte ich iba vtedy, ak ste naozaj presvedčený o kvalite materiálu.

Fotografie: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Komentáre
  1. 10 rokov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *