Ako byť fantastickým rodičom

V tomto článku sme zhromaždili najpopulárnejšie rady od rodinných poradcov, ktoré budú  mať hlboký vplyv na celú vašu rodinu.

Nastavte inteligentné limity

Nepristrihujte krídla dieťaťa. Poslaním vášho dieťaťa v živote je získať nezávislosť. Takže keď je schopné sa obliecť, nechať ho. Poskytnutie zodpovednosti dieťaťa je dobré pre jeho sebavedomie (a váš rozum)!

Nesnažte sa všetko opraviť. Dajte mladým deťom šancu nájsť si vlastné riešenia.

Pamätajte si, že disciplína nie je trest. Presadzovanie hraníc je naozaj o výučbe detí ako sa správať vo svete a pomáha im stať sa kompetentnými, starostlivými a kontrolovanými.

Vytvorte si vlastný kvalitný čas

Hrajte sa so svojimi deťmi. Nechajte si ich vybrať a nerobte si starosti s pravidlami. Stačí ísť s tokom a baviť sa.

Čítajte knihy každý deň. Začnite, keď je novorodenec. Deti milujú počúvať zvuk hlasov svojich rodičov.

Naplánujte si svoj vlastný špeciálny čas. Nechajte svoje dieťa vybrať aktivitu, v ktorej strávite spoločne 10 alebo 15 minút bez prerušenia. Nie je lepší spôsob, ako ukázať svoju lásku.

Povzbudzujte otca. I on má svoj vlastný čas s dieťaťom. Najväčším nevyužitým zdrojom na zlepšenie životov našich detí je čas s otcom. Deti s otcami, ktorí sú zainteresovaný v ich každodennom živote, sú lepšie v škole, riešia problémy úspešnejšie a vo všeobecnosti sa lepšie vyrovnajú s akýmkoľvek problémom.

Vytvorte teplé spomienky. Vaše deti si pravdepodobne nebudú pamätať na nič, čo im poviete, ale spomínajú si na rodinné rituály – napríklad na spanie a večerné hry, ktoré vykonávate spoločne.

Buďte vhodným príkladom

Buďte vzorom, na ktoré sa vaše deti pozerajú. Deti sa učia sledovaním svojich rodičov. Modelovanie vhodného, ​​ dobrého správania funguje oveľa lepšie, ako povedať im, čo robiť.

Žite trochu zelenšie. Ukážte deťom, ako sa staráte o životné prostredie. Recyklujte, opätovne používajte a šetrite každý deň.

Vždy hovorte pravdu. To je to, ako chcete, aby sa vaše dieťa správalo, nie?

Bozkávajte a objímajte svojho manžela pred deťmi. Vaše manželstvo je jediným príkladom, ktoré má vaše dieťa o tom, ako vyzerá intímny vzťah. Takže je vašou úlohou nastaviť skvelý štandard.

Rešpektujte rodičovské rozdiely. Kritizovanie alebo argumentovanie so svojím partnerom poškodí vaše manželstvo a pocit bezpečia vášho dieťaťa. Nekričte jeden na druhého pred dieťaťom.

Poznajte najlepšie spôsoby chvály

Dajte vhodnú chválu. Namiesto toho, aby ste jednoducho povedali: „Si skvelý,“ snažte sa byť konkrétny o tom, prečo je vaše dieťa skvelé, prečo si zaslúžilo pozitívnu spätnú väzbu.

Keď si všimnete, že vaše dieťa robí niečo užitočné alebo pekné, dajte mu vedieť, ako sa cítite. Je to skvelý spôsob, ako posilniť dobré správanie, takže je viac pravdepodobné, že v tom bude pokračovať.

Klebety o vašich deťoch. Urobte chválu efektívnejšiu tým, že necháte vaše dieťa aby počulo, keď šepkáte kompliment o ňom babičke alebo otcovi.

Dôverujte si

Dajte si prestávku

Dôverujte svojim vnútorným pocitom

Povedzte nie

Nedovoľte, aby dieťa hovorilo neúctivo

Nestresujte nad večerou

Vyvarujte sa boja s potravinami. Zdravé dieťa inštruktívne vie, koľko má jesť. Ak odmietne dokončiť akékoľvek jedlo na tanieri, jednoducho ho nechajte. Neumrie hladom.

Jedzte aspoň jedno jedlo ako rodina každý deň. Pomáha to vašim deťom rozvíjať zdravé stravovacie návyky.

Nechajte svoje deti, aby sa rozhodli o tom, čo bude nasledujúci deň na obed. Urobte tak raz týždenne.

A čo je najdôležitejšie, stále povedzte svojmu dieťaťu, že ho ľúbite.

Autor: Valéria Osztatná Loomis, fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Užitočné značky:, , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *