Radi nakupujete v internetových bazároch? Vyhnite sa podvodom.

Detské oblečenie

Jeden zo spôsobov ako ušetriť  je nákup tovaru z druhej ruky. Aj na inzertných portáloch sa však nájdu ľudia, ktorí sa chcú podvodom obohatiť a neobchádzajú ani detské bazáre. Zhrnuli sme zopár tipov ako sa nestať obeťou podvodu a nenechať si pokaziť radosť z nákupu.

Výhodná cena žiadaného a atraktívneho tovaru môže byť prvým signálom aby ste zvýšili pozornosť. Podcenenie inak drahého tovaru je jedným zo spôsobov, ktorým sa podvodníci snažia vzbudiť záujem čo najväčšieho počtu ľudí. Ak je cena príliš výhodná a rozdielna od trhovej, pravdepodobne ide o podvod. Vystavený tovar podvodníci v skutočnosti nemajú a fotografie sú okopírované z iných inzerátov, alebo pochádzajú z iných zdrojov ako detská burza.

Podvodní inzerenti väčšinou neposkytnú telefónne číslo alebo uvedú vymyslené, komunikujú emailom najčastejšie v angličtine, prípadne si niektorým z online prekladačov pomáhajú do lámanej slovenčiny. Vymyslia si množstvo dôvodov, pre ktoré nie je možné osobné stretnutie a snažia sa vás presvedčiť aby ste im poslali peniaze vopred. Ak ste sa nimi nechali dotlačiť až sem, o svoje peniaze celkom isto prídete a následná možnosť vypátrania zahraničného podvodníka je takmer nulová.

Ako sa pred podvodnými ponukami chrániť? Mnoho bazárov si uvedomuje riziko spojené s podvodnými inzerátmi a obsahujú nástroje na hodnotenie užívateľa. Odporúčame nakupovať od overených užívateľov, ktorí už majú nejaké úspešné obchody za sebou.  Ani to však nemusí zaručovať bezproblémový obchod, preto nikomu koho nepoznáte, neposielajte peniaze vopred a za tovar, ktorý ste nikdy nevideli a neodskúšali ho. Najistejším spôsobom ako sa vyhnúť podvodu je osobný odber v mieste bydliska a samozrejme zdravý sedliacky rozum.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]
Komentáre
  1. 10 rokov
  2. 10 rokov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *