7 tipov pre daždivé dni

Dievča pri okne pozoruje dážď

Poznáte tú väčšiu časť roka, keď je vonku naozaj nevľúdne a deti to ťahá buď k počítačovým hrám, alebo sú znudené a otrávené? Ponúkame vám 10 overených tipov, ako deti zabaviť a ešte aj niečo nové naučiť.

1. Vyrobte si vlastnú hmotu na modelovanie z jednoduchých ingrediencií, ktoré nájdete aj doma v kuchyni. Teda potrebujeme: 2 hrnčeky múky, ½ hrnčeka vody, ¼ hrnčeka soli, 3 polievkové lyžice oleja. Všetko zmiešame dokopy a na dofarbenie môžeme použiť akékoľvek potravinárske farbivo. S takouto plastelínou sa môžu deti celkom bezpečne hrať, pretože zaručene neobsahuje žiadne chemikálie.

2. Niečo podobné, len hádam trochu náročnejšie na čas, je pečenie spolu s deťmi. Pohľadajte spoločne nejaký jednoduchý recept, napr. muffiny alebo ovocný koláč. Deti milujú, keď sa môžu podieľať na dospeláckych činnostiach. Nechajte ich do sýtosti miešať, krájať a ozdobovať.

3. Papierové lietadielka! Neznie to príliš atraktívne? Potom vám odporúčam pohľadať si na internete niekoľko krok-za-krokom video návodov a verím, že budete užasnutí, aké lietajúce modely či dokonca bumerang si viete za pár minút vyrobiť z kúska papiera.

4. A keď je už reč o modelovaní a tvorení, poďme vyskúšať vyrobiť si vlastnú bižutériu. Hoci táto „urob si sám“ zábavka zaujme skôr malé princezné, ani chlapci nemusia ostať bokom. Ľahko si vytvoria náramok či prípadne darček pre maminku. Potrebujeme balíček korálkov, je to jedno, či sú sklenené, drevené alebo dokonca si môžeme pripraviť aj vlastné papierové, či z darov prírody. Za pomoci drôtika, kúska nylonu alebo nite začnú vaše deti sústredene pracovať a navliekať guličku za guličkou… sťastné, že tvoria a vy, že máte polhodinu ticho a pokoj.

5. Najmä mladšie deti naozaj radi skúšajú nové materiály, vône či farby. Jednou z najobľúbenejších činností môjho 7 ročného kamaráta je práve vziať si niekoľko prázdnych sklenených sklíčok, vodu, listy zo stromov, hlinu, zvyšky z kávy… skrátka čokoľvek – a experimentovať.

6. A čo takto raz namiesto emailu poslať list v starom štýle? Pustite sa do písania spolu s farbičkami,či pečiatkami a za krátku chvíľu máte hotové veselé pozdravy pre kamarátov alebo babičku. Najideálnejšie je urobiť si potom prechádzku smer pošta.

7. Ďalším tipom je takzvané balkónové záhradkárčenie. Odohrávať sa však môže priamo vo vašej obývačke. Potrebujeme sa k tomu naladiť na prichádzajúcu jar, aj keby mala doraziť až o pol roka , pohľadať v špajzičke nejaké semienka, kelímok s vatou a troška vody a veselo sa pustiť do toho. Ak nenájdete originálne semienka, môžete pokojne použiť odrezky z koreňovej zeleneniny- napr. vrchná časť petržlenu, mrkvy či kalerábu vám tiež pekne zozelení okenný rám.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *