Nápady na hry pre deti predškolského veku

Niekedy je priam nemožné, aby sa vaše dieťa zahralo samo a vy ste si mohli pokojne popratať, vyžehliť, umyť podlahu, alebo vykonať iné činnosti, ktoré odkladáte už veľmi dlho. Dieťa, keď je vo veku, keď si vyžaduje vašu pozornosť, je veľmi ťažké prinútiť, aby sa zahralo samé, aby ste ho nemuseli neustále sledovať, byť pri ňom. Niekedy si už myslíte, že ste vyčerpali všetky možnosti, ako ho troška zamestnať.

Tieto nezávislé nápady sú skvelé na to, aby vaše dieťa bolo šťastne zainteresované v hre, a vy ste mala aspoň 10 minút pre seba.

Pevnosti a iné útulné miesta – navrhnite nový priestor a vytvorte pevnosť. Chyťte hromadu prikrývok alebo vankúšov a naaranžujte pevnosť.

Obrázkové knižky alebo omaľovánky – dajte dieťaťu omaľovánky a farbičky, alebo knižku s obrázkami, podľa toho, čo ho viac zaujíma, a určite budete mať aspoň 10 minút voľného času!

Magnetky – deti sa milujú hrať s magnetkami. Kúpte niekoľko a naaranžujte ich na chladničku. Dovoľte dieťaťu, aby ich dalo na iné miesta na chladničke.

Audio knižky – pustite deťom nejakú audio knižku a dajte mu slúchadlá na uši. Bude sa v tom vyžívať!

Prezeranie katalógu hračiek – nie, nehovoríte, že kúpite čokoľvek, jednoducho im dáte možnosť si predstaviť, že sa hrajú so všetkými hračkami a môžu vám povedať, ktoré by naozaj chceli.

Zahrajte si balóniky – nafúkajte pár balónov a nechajte dieťa, aby sa s nimi zahralo. Keď je dieťa veľmi malé a nevie ešte chodiť, položte ho na deku na podlahu, pripevnite balóny na nohy a ruky, a ako bude kopať nohami a ukazovať rukami, balóny sa budú pohybovať. Takto dieťa dokáže tráviť dosť času.

Pečiatky – v ponuke je už množstvo pečiatok s umývateľným atramentom. Dovoľte deťom napečiatkovať papiere, nakreslite nejaký tvar, číslo alebo písmeno a požiadajte ho, aby ho vyplnil pečiatkami, a nezľaknite sa, keď si opečiatkuje aj celú ruku.

Triedenie pokladov – Zozbierajte zbierku malých prázdnych škatúľ a niekoľko šperkov, sklenených kameňov, starých kľúčov a podobne. Nechajte svoje dieťa, aby si ich prezrelo a usporiadalo tak, ako sa mu páči.

Matice a skrutky – vyberte päť alebo šesť rozdielnych skrutiek so zodpovedajúcimi maticami. Nechajte dieťa zoradiť, ktoré matice pasujú ku ktorým skrutkám.

Autor: Valéria Osztatná Loomis, fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *