Pýta si vaše dieťa mobil alebo tablet?

Mnoho detí dostane mobil už v prvej triede. Do konca prvého stupňa základnej školy ho už vlastní väčšina. U detí tiež rastie počet aktívnych používateľov tabletov a počítačov. O čom s nimi hovoriť a čo robiť, keď sa niektorý z prístrojov pokazí?

Mami, aj ja chcem mobil

Ak máte školopovinné deti, túto vetu ste už s najväčšou pravdepodobnosťou počuli v rôznych obmenách. Deti si navzájom zdieľajú fotky alebo sa jedno pred druhým chvália, aké hry v telefóne majú. To, že telefón bol vynájdený v prvom rade na komunikáciu, v tomto veku ustupuje do pozadia. Ak dieťaťu kúpite smartfón, budete ho preto musieť najskôr naučiť ho používať. Základom by mala byť vzájomná komunikácia. Nebude stačiť vysvetlenie ako a komu telefonovať. Budete ho musieť naučiť, že telefonovanie niečo stojí a naučiť ho hospodáriť s kreditom alebo predplatenými minútami. Dieťa tiež pravdepodobne nevie, že nesmie fotografovať a zverejňovať fotky iných ľudí bez ich súhlasu. Dôležité je tiež vysvetliť mu, že nesmie telefón využívať na anonymné hovory. Okrem toho ho naučte správne používať tiesňovú linku.

Pokazil sa, čo teraz

Mobilné telefóny sa deťom kazia najčastejšie kvôli neopatrnému zaobchádzaniu. Bežné poruchy sú preto najmä rozbitý displej a ochranné sklo alebo sa dieťaťu podarí mobil utopiť. V elektroservise vám na počkanie spravia diagnostiku poruchy a tiež väčšinu bežných porúch. Vymeniť sa dá aj batéria, kamera, mikrofón, základná doska a ostatné komponenty.

Kontrola času na internete

Pre zdravie a psychický vývoj detí nie sú hodiny strávené surfovaním na internete prospešné. Neprospieva im ani časté hranie hier na mobile, tablete a počítači. Je preto veľmi dôležité, aby ste mali možnosť kontrolovať čas, ktorý týmto aktivitám venujú. Na tento účel nájdete na trhu aj praktické rodičovské aplikácie. Je tiež vhodné, aby ste mali prístup do miestnosti, kde dieťa čas počítači, tablete alebo mobile trávi. Okrem toho odporúčame kontrolovať históriu prehliadania v prehliadači.

Opravy tabletov

Každý prístroj sa môže poškodiť alebo pokaziť. Vtedy potrebujete navštíviť servis tabletov. Opravy tabletov Bratislava vám vymenia dotykové vrstvy, tlačidlá, prasknuté sklo alebo starú batériu. Môžete si tiež nechať opraviť softvér, odstrániť nepotrebné aplikácie a staré heslá, ktoré spomaľujú výkon tabletu.

Čo s pokazeným počítačom

Pri častom používaní sa môže pokaziť aj počítač. Pri deťoch dochádza najčastejšie k poškodeniu DVD mechaniky, USB pripojenia alebo k prasknutiu obrazovky. Všetky tieto problémy vyrieši servis notebookov Bratislava, kde opravia aj poškodené PC. Môžete si tiež nechať preinštalovať operačný systém a odstrániť vírusy.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *